Omega De Ville Trésor 40mm Blue Dial Stainless Steel Strap 435.13.40.21.03.002
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women's L23060830 Symphonette Diamond Black Leather Watch
$4,200.00 Original price was: $4,200.00.$262.65Current price is: $262.65.
Longines Women’s L3.284.4.56.6 HydroConquest Stainless Steel Watch
$1,188.00 Original price was: $1,188.00.$238.71Current price is: $238.71.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Luminous Silver hands and Luminiscence hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 29.5mmx 29.5mmx 9mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L3.284.4.56.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L32844566 |
| Series | HydroConquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 29.5 mm x 29.5mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steelwith a Black Ion-Plated Top Ring |
| Dial Hands | Luminous Silver |
| Dial Markers | Luminiscence |
| Calendar | Date Display At 3 O’clock Position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L3.284.4.56.6 HydroConquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.