Back to products
Rolex Datejust m278381-0005/0006 Chocolate Roman Diamond 31mm Dial Diamond-Set Bezel and Oyster Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women’s L32574567 Conquest Two-Tone Stainless steel and Ceramic Watch
$1,295.00 Original price was: $1,295.00.$240.07Current price is: $240.07.
Description
Description
two-tone stainless steel and ceramic Bracelet. stainless steel case. black ceramic bezel. black dial with Silver hands and Silver index hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 29mmx 29mmx 8mm case. 17mm band width. 100 meters water resistant. L32574567
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L32574567 |
| Series | Conquest |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 100 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 29 mm x 29mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Black ceramic |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L32574567 Conquest Two-Tone Stainless steel and Ceramic Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.