Rolex Day-Date 40mm Diamond Dial Watch 228348RBR-0037
$988.00 Original price was: $988.00.$269.00Current price is: $269.00.
【Top replica】TAG Heuer Aquaracer Quartz
$1,199.00 Original price was: $1,199.00.$241.00Current price is: $241.00.
Longines Women’s L43080876 La Grandes Classiques Flagship Diamond Stainless Steel Watch
$6,250.00 Original price was: $6,250.00.$262.99Current price is: $262.99.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. mother of pearl dial with Silver hands and Diamonds hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 29mmx 29mmx 5mm case. 16mm band width. 30 meters water resistant. L43080876
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L43080876 |
| Series | La Grandes Classiques Flagship |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 29 mm x 29mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamonds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L43080876 La Grandes Classiques Flagship Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.