Longines Women's L3.284.4.56.6 HydroConquest Stainless Steel Watch
$1,188.00 Original price was: $1,188.00.$238.71Current price is: $238.71.
Audemars Piguet Royal Oak Perpetual Calendar Ref. # 26574OR.OO.1220OR.02
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Women’s L23060830 Symphonette Diamond Black Leather Watch
$4,200.00 Original price was: $4,200.00.$262.65Current price is: $262.65.
Description
Description
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. mother of pearl dial with Blue hands and Black Arabic numerals hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 22mmx 34mmx 7mm case. 11mm band width. 30 meters water resistant. L23060830
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L23060830 |
| Series | Symphonette |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 11 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 34 mm x 22mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Oval |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L23060830 Symphonette Diamond Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.