Rolex Datejust m278274-0027/0028 Dark Grey 31mm Dial Oyster Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men's L28215727 Record Two-Tone Stainless Steel with 18kt Rose Gold Links Watch
$3,450.00 Original price was: $3,450.00.$253.10Current price is: $253.10.
Longines Women’s L5.512.4.11.0 Dolcevita Purple Leather Watch
$1,188.00 Original price was: $1,188.00.$238.71Current price is: $238.71.
Description
Description
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Silver-Tone hands and Indec hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 23.3x37mmx 23.3x37mmx 7.2mm case. 17mm band width. 30 meter water resistant. L5.512.4.11.0
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L5.512.4.11.0 |
| Series | Dolcevita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Purple |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 23.3×37 mm x 23.3x37mm |
| Case Thickness | 7.2 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver-Tone |
| Dial Markers | Indec |
| Subdials | One – Small Seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L5.512.4.11.0 Dolcevita Purple Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.