Rolex Day-Date 128395TBR-0024 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Datejust m278273-0001/0002 31mm White Dial Stainless Steel and Yellow Gold Oyster Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L8.114.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch
$709.00 Original price was: $709.00.$232.61Current price is: $232.61.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Blue hands and Roman Numeral hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 34mmx 34mmx 12mm case. 16mm band width. 30 meters water resistant. L8.114.4.71.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L81144716 |
| Series | PrimaLuna |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 34 mm x 34mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Solid |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Roman Numeral |
| Calendar | Date Display At 3 O’clock Position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L8.114.4.71.6 PrimaLuna Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.