Richard Mille Nadal
$489.74
Omega Seamaster Diver 300m, 18k Sedna™ Gold, Ceramic, 42mm 210.62.42.20.01.002
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Women’s L4.374.3.27.7 Flagship Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,829.00 Original price was: $1,829.00.$246.88Current price is: $246.88.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. gold-tone stainless steel bezel. white dial with Gold-Tone hands and Diamonds hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 30mmx 30mmx 8.1mm case. 15mm band width. 30 meter water resistant. L4.374.3.27.7
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L4.374.3.27.7 |
| Series | Flagship |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 30 mm x 30mm |
| Case Thickness | 8.1 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Diamonds |
| Calendar | Date display at the 3 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L4.374.3.27.7 Flagship Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.