Rolex Cosmograph Daytona m126515ln-0004 40mm
$239.00 – $539.00Price range: $239.00 through $539.00
Rolex Lady-Datejust 28mm 279138RBR White Mother-of-Pearl Dial President Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women’s L43604726 Flagship Automatic Stainless Steel Watch
$1,350.00 Original price was: $1,350.00.$240.78Current price is: $240.78.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Silver hands and Silver index hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 26mmx 26mmx 8mm case. 12mm band width. 30 meters water resistant. L43604726
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L43604726 |
| Series | Flagship |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 12 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Hidden Fold Over |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 26 mm x 26mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L43604726 Flagship Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.