TUDOR Pelagos FXD 42mm Black Dial Titanium Men's Automatic Watch M25717N-0001
$898.00 Original price was: $898.00.$309.00Current price is: $309.00.
Omega Constellation Globemaster Main Collection 39mm 130.23.39.21.03.001
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women’s L2.142.4.73.6 Evidenza Stainless Steel Watch
$1,821.00 Original price was: $1,821.00.$246.77Current price is: $246.77.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 26mmx 31mmx 8mm case. 14mm band width. 30 meters water resistant. L2.142.4.73.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L2.142.4.73.6 |
| Series | Evidenza |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 31 mm x 26mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Tonneau |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Arabic Numerals |
| Calendar | Date Display at 6 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L2.142.4.73.6 Evidenza Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.