Longines Men’s L27784532 Avigation Automatic Black Stainless Steel Watch
$3,100.00 Original price was: $3,100.00.$263.07Current price is: $263.07.
Description
Description
black stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. black dial with Silver hands and Silver index hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 15mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L27784532
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L27784532 |
| Series | Avigation |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 15 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L27784532 Avigation Automatic Black Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.