Rolex Sky-Dweller 42mm 336934-0005 Stainless Steel Blue Dial Jubilee
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L51554946 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
$1,650.00 Original price was: $1,650.00.$244.60Current price is: $244.60.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. mother of pearl dial with Silver hands and Diamonds hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 20mmx 25mmx 7mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L51554946
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L51554946 |
| Series | Dolce Vita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 25 mm x 20mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamonds |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L51554946 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.