Rolex Day-Date 128348RBR-0047 White Dial 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Datejust m278240-0013/0014 31mm Pink Roman Domed Bezel Oyster Oystersteel
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L36768763 Conquest 18kt Rose Gold Automatic Black Leather Watch
$6,100.00 Original price was: $6,100.00.$286.85Current price is: $286.85.
Description
Description
black leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. white dial with Rose-Tone hands and Rose-Tone Index hour markers. 18kt rose gold automatic. automatic movement. sapphire crystal. 39mmx 39mmx 12mm case. 19mm band width. 30 meters water resistant. L36768763
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L36768763 |
| Series | Conquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | 18kt Rose Gold Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | 18kt Rose Gold |
| Case Size | 39 mm x 39mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | 18kt Rose Gold |
| Dial Hands | Rose-Tone |
| Dial Markers | Rose-Tone Index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L36768763 Conquest 18kt Rose Gold Automatic Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.