Master Ultra Thin Power Reserve (Q1378420)
$10,800.00 Original price was: $10,800.00.$317.74Current price is: $317.74.
Longines Women’s L4.755.4.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch
$1,091.00 Original price was: $1,091.00.$237.48Current price is: $237.48.
Description
Description
Strap. case. bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . movement. crystal. 36mmx 36mmx 6mm case. 20mm band width. water resistant. L4.755.4.11.2
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L4.755.4.11.2 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numeral |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L4.755.4.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.