Longines Men's L4.974.3.37.7 Flagship Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,971.00 Original price was: $1,971.00.$248.68Current price is: $248.68.
Longines Women’s L51555977 Dolce Vita 18kt Pink Gold Diamond Two-Tone Stainless Steel Watch
$2,900.00 Original price was: $2,900.00.$260.51Current price is: $260.51.
Description
Description
two-tone stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. mother of pearl dial with Silver hands and Rose-Tone Arabic numeral diamonds hour markers. 18kt pink gold diamond. quartz movement. sapphire crystal. 20mmx 20mmx 7mm case. 14mm band width. 30 meters water resistant. L51555977
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L51555977 |
| Series | Dolce Vita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | 18kt Pink Gold Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 20 mm x 20mm |
| Case Thickness | 7 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Rose-Tone Arabic numeral diamonds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L51555977 Dolce Vita 18kt Pink Gold Diamond Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.