Rolex Day-Date 40mm 228396TBR-0012 Black Diamond Dial
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Omega Constellation Ladies' Selection 29mm Sedna™ gold on leather strap 131.58.29.20.52.002
$898.00 Original price was: $898.00.$279.00Current price is: $279.00.
Longines Women’s L2.128.5.77.7 Master Collection Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,757.00 Original price was: $1,757.00.$245.95Current price is: $245.95.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Gold-Tone hands and Diamond hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 26mmx 26mmx 9mm case. 14mm band width. 30 meters water resistant. L2.128.5.77.7
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L2.128.5.77.7 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 14 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 26 mm x 26mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Diamond |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L2.128.5.77.7 Master Collection Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.