Rolex Cosmograph Daytona 126589RBR 40mm
$249.00 – $539.00Price range: $249.00 through $539.00
Audemars piguet Royal Oak Quartz Ladies Rose Gold 33mm Watch
$1,199.00 Original price was: $1,199.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Women’s L55124876 Flagship Diamond Stainless Steel Watch
$1,575.00 Original price was: $1,575.00.$243.63Current price is: $243.63.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. mother of pearl dial with Blue hands and Diamonds hour markers. diamond. automatic movement. sapphire crystal. 23mmx 40mmx 8mm case. 20mm band width. 50 meters water resistant. L55124876
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L55124876 |
| Series | Flagship |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 40 mm x 23mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Diamonds |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L55124876 Flagship Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.