Rolex Datejust m278241-0025/0026 White Mother-of-Pearl 31mm Dial Oyster Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Day-Date President 40mm Yellow Gold Green Roman Money Dial - 228238
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L51580926 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch
$2,525.00 Original price was: $2,525.00.$255.74Current price is: $255.74.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. mother of pearl dial with Silver hands and Diamonds hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 16mmx 20mmx 5mm case. 13mm band width. 30 meters water resistant. L51580926
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L51580926 |
| Series | Dolce Vita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 20 mm x 16mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamonds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L51580926 Dolce Vita Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.