Back to products
Omega Speedmaster Moonwatch Professional 42mm Silver Dial Canopus Gold™ Bracelet 310.55.42.50.02.001
$1,099.00 Original price was: $1,099.00.$299.00Current price is: $299.00.
Longines Women’s L5.255.4.93.6 Dolcevita Stainless Steel Watch
$1,188.00 Original price was: $1,188.00.$238.71Current price is: $238.71.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. blue dial with Silver-Tone hands and Index hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 20.8x32mmx 20.8x32mmx 0mm case. 17mm band width. 30 meter water resistant. L5.255.4.93.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L5.255.4.93.6 |
| Series | Dolcevita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 20.8×32 mm x 20.8x32mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Subdials | One – Small Seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L5.255.4.93.6 Dolcevita Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.