Longines Women's L6.130.0.71.6 Equestrian Stainless Steel Watch
$2,244.00 Original price was: $2,244.00.$252.17Current price is: $252.17.
Omega Seamaster Diver 300M Tokyo 2020 Limited Edition Steel Mens Watch 42mm 522.30.42.20.04.001
$899.00 Original price was: $899.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Women’s L5.255.4.71.6 DolceVita Stainless Steel Watch
$1,250.00 Original price was: $1,250.00.$239.49Current price is: $239.49.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Roman Numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 32mmx 20.5mmx 0mm case. 15mm band width. 30 meters water resistant. L5.255.4.71.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L5.255.4.71.6 |
| Series | DolceVita |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 20.5 mm x 32mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Rectangle |
| Case Back Type | Snap down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Subdials | One – 60 Seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L5.255.4.71.6 DolceVita Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.