Omega De Ville Prestige 39.5 mm Blue Dial Stainless Steel Strap 424.13.40.20.03.004
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Omega Constellation Ladies' Selection 25mm steel ‑ yellow gold on steel ‑ yellow gold 131.25.25.60.55.002
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Women’s L42744576 Flagship Stainless Steel Watch
$1,725.00 Original price was: $1,725.00.$245.54Current price is: $245.54.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. black dial with Silver hands and Diamond hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 26mmx 26mmx 8mm case. 17.8mm band width. 30 meters water resistant. L42744576
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L42744576 |
| Series | Flagship |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17.8 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 26 mm x 26mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamond |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L42744576 Flagship Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.