PATEK PHILIPPE 2023 SKU#0006299 AQUANAUT LUCE HAUTE JOAILLERIE 5072R-001 WHITE MOP
$1,199.00 Original price was: $1,199.00.$247.00Current price is: $247.00.
Longines Men's L36904592 HydroConquest Chronograph Black Rubber Watch
$1,450.00 Original price was: $1,450.00.$242.06Current price is: $242.06.
Longines Women’s L42092118 La Grande Classique Gold-Tone 18kt Gold Watch
$1,300.00 Original price was: $1,300.00.$240.15Current price is: $240.15.
Description
Description
18kt gold Bracelet. 18kt gold case. 18kt gold bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 24.5mmx 24.5mmx 5mm case. 17.8mm band width. 30 meters water resistant. L42092118
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L42092118 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Gold-Tone |
| Band Width | 17.8 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployant |
| Case Material | 18kt Gold |
| Case Size | 24.5 mm x 24.5mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull Push |
| Bezel | 18kt Gold |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numerals |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L42092118 La Grande Classique Gold-Tone 18kt Gold Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.