Back to products
Rolex Datejust 36mm 126234 Olive Green Palm Motif Diamond Dial Jubilee Stainless Steel Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women’s L42052878 La Grande Classique Tonneau Diamond Gold-Tone Stainless Steel Watch
$1,800.00 Original price was: $1,800.00.$246.51Current price is: $246.51.
Description
Description
gold-tone stainless steel Bracelet. stainless steel case. gold tone stainless steel bezel. mother of pearl dial with Black hands and Silver index hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 22mmx 25mmx 5mm case. 12mm band width. 30 meters water resistant. L42052878
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L42052878 |
| Series | La Grande Classique Tonneau |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Gold-Tone |
| Band Width | 12 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 25 mm x 22mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Oval |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Gold tone stainless steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Silver index |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L42052878 La Grande Classique Tonneau Diamond Gold-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.