Rolex Day-Date M128345RBR-0075 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Datejust 36mm 126201 White Dial Jubilee Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L4.512.4.11.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$1,045.00 Original price was: $1,045.00.$236.90Current price is: $236.90.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 29mmx 29mmx 5mm case. 16mm band width. 30 meter water resistant. L4.512.4.11.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L4.512.4.11.6 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 16 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 29 mm x 29mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numerals |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L4.512.4.11.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.