Back to products
Omega De Ville Prestige 30 mm Silver Dial Stainless Steel and Sedna™ 18k Rose Gold Bracelet 434.20.30.60.02.001
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L4.360.4.72.6 Lyre Stainless Steel Watch
$1,259.00 Original price was: $1,259.00.$239.61Current price is: $239.61.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Silver hands and Index hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 25mmx 25mmx 8mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L4.360.4.72.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L43604726 |
| Series | Lyre |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 25 mm x 25mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Solid |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date Display At 3 O’clock Position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L4.360.4.72.6 Lyre Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.