Hublot Rainbow Black
$400.73
Audemars Piguet Royal Oak Offshore Slate Grey Dial 44MM Automatic Men's Watch
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Women’s L4.209.4.71.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$786.00 Original price was: $786.00.$233.59Current price is: $233.59.
Description
Description
Bracelet. case. bezel. dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . movement. crystal. 24mmx 24mmx 6mm case. 17.8mm band width. water resistant. L4.209.4.71.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L4.209.4.71.6 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 17.8 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 24 mm x 24mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numeral |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L4.209.4.71.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.