Omega De Ville Prestige 32.7 mm Silver Dial Stainless Steel Bracelet 424.10.33.20.52.001
$898.00 Original price was: $898.00.$219.00Current price is: $219.00.
Rolex Deepsea 126067-0002 50mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women’s L32844566 HydroConquest Automatic Stainless Steel Watch
$1,275.00 Original price was: $1,275.00.$239.81Current price is: $239.81.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black stainless steel, unidirectional bezel. black dial with Silver hands and Silver index hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 29mmx 29mmx 6mm case. 15mm band width. 300 meters water resistant. L32844566
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L32844566 |
| Series | HydroConquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 29 mm x 29mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Black stainless steel, Unidirectional |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L32844566 HydroConquest Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.