Back to products
Longines Men's L4.810.4.12.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$1,781.00 Original price was: $1,781.00.$246.27Current price is: $246.27.
Longines Women’s L3.374.4.50.0 Legend Diver Black Leather Watch
$2,043.00 Original price was: $2,043.00.$249.61Current price is: $249.61.
Description
Description
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. black dial with Silver-Tone Luminiscent hands and Arabic Numerals display at 6, 9 and 12 O’clock position and Index Luminiscence hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 36mmx 36mmx 11.9mm case. 19mm band width. 300 meter water resistant. L3.374.4.50.0
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L3.374.4.50.0 |
| Series | Legend Diver |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meter |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckles |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 11.9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver-Tone Luminiscent |
| Dial Markers | Arabic Numerals display at 6, 9 and 12 O’clock position and Index Luminiscence |
| Calendar | Date display at the 3 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L3.374.4.50.0 Legend Diver Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.