Longines Women's L3.374.4.50.0 Legend Diver Black Leather Watch
$2,043.00 Original price was: $2,043.00.$249.61Current price is: $249.61.
Longines Men’s L4.810.4.12.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$1,781.00 Original price was: $1,781.00.$246.27Current price is: $246.27.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Index hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 37mmx 37mmx 8mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L4.810.4.12.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L4.810.4.12.6 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Triple Fold Over Deployment |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 37 mm x 37mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date display at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.810.4.12.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.