Omega Constellation Ladies' Selection 28mm Sedna™ gold on Sedna™ gold 131.55.28.60.99.005
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Breitling Avenger Hurricane
$1,088.00 Original price was: $1,088.00.$235.00Current price is: $235.00.
Longines Women’s L3.319.4.88.6 Conquest Stainless Steel Watch
$1,568.00 Original price was: $1,568.00.$243.55Current price is: $243.55.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. black ceramic bezel. mother of pearl dial with Grey Luminiscent hands and Arabic Numerals display at 6 and 12 O’clock position and Diamonds hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 36mmx 36mmx 10.5mm case. 18mm band width. 50 meter water resistant. L3.319.4.88.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L3.319.4.88.6 |
| Series | Conquest |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 50 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 10.5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw down |
| Bezel | Black Ceramic |
| Dial Hands | Grey Luminiscent |
| Dial Markers | Arabic Numerals display at 6 and 12 O’clock position and Diamonds |
| Calendar | Date display at the 3 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L3.319.4.88.6 Conquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.