Vacheron Constantin Patrimony Perpetual Calendar Ultra-Thin Ref. # 43175/000R-B343
$1,088.00 Original price was: $1,088.00.$257.01Current price is: $257.01.
Audemars piguet Royal Oak Self-winding Stainless Steel 41mm Silver Dial
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Unisex L4.922.1.11.7 Presence Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,424.00 Original price was: $1,424.00.$241.71Current price is: $241.71.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. 18k rose gold-tone pvd stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 0mm case. 20mm band width. 30 meter water resistant. L4.922.1.11.7
| Brand | Longines |
| Gender | Unisex |
| Model | L4.922.1.11.7 |
| Series | Presence |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | 18K Rose Gold-Tone PVD Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Calendar | Date display at the 3 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Unisex L4.922.1.11.7 Presence Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.