Omega De Ville Mini Trésor 26mm White Dial with Diamonds Moonshine™ 18k Rose Gold Strap 428.57.26.60.04.001
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men's L4.709.2.11.7 La Grande Classique Two-Tone Stainless Steel Watch
$1,300.00 Original price was: $1,300.00.$240.15Current price is: $240.15.
Longines Unisex L2.518.5.77.7 Master Diamond Two-Tone Stainless Steel Watch
$2,825.00 Original price was: $2,825.00.$259.55Current price is: $259.55.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. dial with Gold-Tone hands and Diamond hour markers. . quartz movement. mineral crystal. 36mmx 36mmx 9mm case. 19mm band width. 30 meters water resistant. L2.518.5.77.7
| Brand | Longines |
| Gender | Unisex |
| Model | L25185777 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 19 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White Diamonds |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Gold-Plated Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Diamond |
| Calendar | Date Display At 3 O’clock Position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Unisex L2.518.5.77.7 Master Diamond Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.