Back to products
Rolex Datejust 36mm 126233 White Index Dial Two-Tone Jubilee Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L48104126 Conquest Automatic Stainless Steel Watch
$1,900.00 Original price was: $1,900.00.$247.78Current price is: $247.78.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. white dial with Silver hands and Silver index hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 8mm case. 20mm band width. 50 meters water resistant. L48104126
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L48104126 |
| Series | Conquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push-pull |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L48104126 Conquest Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.