Rolex Submariner 41mm 126619LB
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L46916722 La Grandes Classiques Flagship Black Leather Watch
$4,450.00 Original price was: $4,450.00.$265.84Current price is: $265.84.
Description
Description
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Silver hands and Silver index hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 33mmx 33mmx 6mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L46916722
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L46916722 |
| Series | La Grandes Classiques Flagship |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 33 mm x 33mm |
| Case Thickness | 6 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L46916722 La Grandes Classiques Flagship Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.