Omega De Ville Mini Trésor 26mm White Dial with Diamonds Stainless Steel Strap 428.17.26.60.04.007
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon Extra-Thin Ref. # 26510PT.OO.1220PT.01
$958.00 Original price was: $958.00.$248.02Current price is: $248.02.
Longines Men’s L4.754.4.52.4 Heritage Chronograph Black Leather Watch
$3,064.00 Original price was: $3,064.00.$262.61Current price is: $262.61.
Description
Description
leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. black dial with Luminiscent hands and Luminiscence hour markers. chronograph. automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 14mm case. 18mm band width. 30 meters water resistant. L4.754.4.52.4
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L4.754.4.52.4 |
| Series | Heritage |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 18 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Transparent |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull-push |
| Bezel | Stainless Steel |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Luminiscence |
| Calendar | Date Display between 4 and 5 o’clock position |
| Subdials | Three – 12 Hours,30 Minutes and 60 Seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.754.4.52.4 Heritage Chronograph Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.