Rolex Day-Date President 40mm Yellow Gold White Roman Dial Diamond Bezel - 228348rbr
$608.00 Original price was: $608.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Women's L2.409.4.97.6 Master Collection Stainless Steel Watch
$2,565.00 Original price was: $2,565.00.$256.25Current price is: $256.25.
Longines Men’s L36874566 Conquest Automatic Stainless Steel Watch
$1,600.00 Original price was: $1,600.00.$243.97Current price is: $243.97.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel bezel. black dial with Silver hands and Silver index hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 14mm case. 20mm band width. 50 meters water resistant. L36874566
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L36874566 |
| Series | Conquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 50 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 14 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Silver index |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L36874566 Conquest Automatic Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.