Rolex GMT-Master II 40mm 126710GRNR-0003 Black Dial Jubilee Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men's L2.893.5.37.7 Master Collection Two-Tone Stainless Steel Watch
$3,753.00 Original price was: $3,753.00.$256.96Current price is: $256.96.
Longines Men’s L27774532 Avigation Automatic Black Leather Watch
$2,400.00 Original price was: $2,400.00.$254.14Current price is: $254.14.
Description
Description
black leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. black dial with Gold-Tone hands and Silver Arabic numerals hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 15mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L27774532
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L27774532 |
| Series | Avigation |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 15 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Silver Arabic numerals |
| Calendar | Date display appears at the 6 o’clock position |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L27774532 Avigation Automatic Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.