Longines Women's L6.130.4.71.6 Equestrian Stainless Steel Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$235.02Current price is: $235.02.
Rolex Datejust 41mm 126303 Silver Index Oyster Steel and Yellow Gold Mens Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L26284783 Master Automatic Brown Leather Watch
$2,050.00 Original price was: $2,050.00.$249.69Current price is: $249.69.
Description
Description
brown leather Strap. stainless steel case. stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Black Arabic numerals hour markers. automatic. automatic movement. sapphire crystal. 38mmx 38mmx 10mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L26284783
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L26284783 |
| Series | Master |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Automatic |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Deployment with Push Button Release |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 38 mm x 38mm |
| Case Thickness | 10 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Black Arabic numerals |
| Calendar | Date display appears at the 6 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L26284783 Master Automatic Brown Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.