Rolex Datejust m278271-0015/0016 Silver 31mm Dial Oyster Bracelet Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Sky-Dweller 42mm 336238-0001 Yellow Gold Champagne Dial Oysterflex
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L22630876 Saint-Imier Diamond Stainless Steel Watch
$2,238.00 Original price was: $2,238.00.$252.07Current price is: $252.07.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. mother of pearl dial with Silver hands and Diamonds hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 26mmx 26mmx 9mm case. 9mm band width. 30 meters water resistant. L22630876
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L22630876 |
| Series | Saint-Imier |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 9 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 26 mm x 26mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Mother of Pearl |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Diamonds |
| Calendar | Date display appears at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L22630876 Saint-Imier Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.