Rolex Day-Date M128396RBR-0004 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Datejust m278274-0015/0016 Dark Grey Dial 31mm Oyster Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L2.909.4.51.7 Master Collection Black Leather Watch
$2,229.00 Original price was: $2,229.00.$251.97Current price is: $251.97.
Description
Description
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. black dial with Silver-Tone hands and Roman Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 11.1mm case. 21mm band width. 30 meter water resistant. L2.909.4.51.7
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.909.4.51.7 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 11.1 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver-Tone |
| Dial Markers | Roman Numerals |
| Calendar | Date display at the 6 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.909.4.51.7 Master Collection Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.