Back to products
Omega Speedmaster Dark Side of the Moon 44.25mm Black Dial Black ceramic Strap 311.92.44.51.01.004
$898.00 Original price was: $898.00.$249.00Current price is: $249.00.
Longines Men’s L2.813.4.66.0 Heritage Brown Leather Watch
$1,691.00 Original price was: $1,691.00.$245.11Current price is: $245.11.
Description
Description
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. copper dial with Blue hands and Arabic Numerals display at 2, 4, 6, 8, 10 and 12 O’clock position and Dot hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 0mm case. 20mm band width. 30 meter water resistant. L2.813.4.66.0
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.813.4.66.0 |
| Series | Heritage |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckles |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Copper |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Arabic Numerals display at 2, 4, 6, 8, 10 and 12 O’clock position and Dot |
| Subdials | One – 60 Seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.813.4.66.0 Heritage Brown Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.