Omega De Ville Trésor 36mm White Dial with Diamonds Stainless Steel Strap 428.17.36.60.04.001
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Omega Constellation 41mm Pink Dial 18k Rose Gold Bracelet 131.50.41.21.99.002
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Longines Men’s L2.773.4.92.6 Master Collection Chronograph Stainless Steel Watch
$2,867.00 Original price was: $2,867.00.$260.10Current price is: $260.10.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. blue dial with Silver-Tone hands and Index hour markers. chronograph. automatic movement. sapphire crystal. 42mmx 42mmx 14.5mm case. 22mm band width. 30 meter water resistant. L2.773.4.92.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.773.4.92.6 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 22 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 14.5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Day of the week and Month display at the 12 O’clock Position |
| Subdials | Three – Small Seconds, 30 Minutes and 24 Hours |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.773.4.92.6 Master Collection Chronograph Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.