Rolex Datejust m278289RBR-0022 Pink Dial White Gold President Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Day-Date M128396RBR-0008 36mm
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L2.755.5.57.7 Master Collection Diamond Two-Tone Stainless Steel Watch
$3,121.00 Original price was: $3,121.00.$248.91Current price is: $248.91.
Description
Description
Bracelet. case. bezel. dial with Gold-Tone hands and Diamond hour markers. . movement. crystal. 38.5mmx 38.5mmx 9.5mm case. 20mm band width. water resistant. L2.755.5.57.7
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.755.5.57.7 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Two-Tone |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 38.5 mm x 38.5mm |
| Case Thickness | 9.5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Black |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | 18k Yellow Gold Stainless Steel |
| Dial Hands | Gold-Tone |
| Dial Markers | Diamond |
| Calendar | Day of the Week and Date display at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.755.5.57.7 Master Collection Diamond Two-Tone Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.