Rolex Lady-Datejust 28mm 279139RBR-0013 White Roman Dial White Gold Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Rolex Datejust m278285RBR-0016 Chocolate 31mm Dial
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L2.629.4.92.6 Master Collection Chronograph Stainless Steel Watch
$2,708.00 Original price was: $2,708.00.$258.06Current price is: $258.06.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. blue dial with Silver-Tone hands and Index hour markers. chronograph. automatic movement. sapphire crystal. 40mmx 40mmx 11.7mm case. 21mm band width. 30 meter water resistant. L2.629.4.92.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.629.4.92.6 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Speacial Features | Chronograph |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 40 mm x 40mm |
| Case Thickness | 11.7 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver-Tone |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date display at the 6 O’clock position |
| Subdials | Two – 60 Seconds and 30 Minutes |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.629.4.92.6 Master Collection Chronograph Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.