Longines Men's L4.774.4.52.6 Flagship Stainless Steel Watch
$1,354.00 Original price was: $1,354.00.$240.82Current price is: $240.82.
Rolex Datejust 36mm 126231 Silver Fluted Motif Dial Oystersteel and Everose gold Bracelet
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men’s L2.893.4.78.3 Master Collection Brown Leather Watch
$1,817.00 Original price was: $1,817.00.$246.73Current price is: $246.73.
Description
Description
leather Strap. stainless steel case. silver-tone stainless steel bezel. silver dial with Blue hands and Arabic Numerals hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 42mmx 42mmx 14.2mm case. 20mm band width. 30 meter water resistant. L2.893.4.78.3
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L2.893.4.78.3 |
| Series | Master Collection |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Brown |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 42 mm x 42mm |
| Case Thickness | 14.2 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Snap-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Silver |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Blue |
| Dial Markers | Arabic Numerals |
| Calendar | Date display at the 3 O’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L2.893.4.78.3 Master Collection Brown Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.