Rolex Datejust 41mm 126331 Chocolate Index Jubilee Steel and Everose Gold Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L47410116 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch
$3,700.00 Original price was: $3,700.00.$256.28Current price is: $256.28.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. stainless steel set with diamonds bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals hour markers. diamond. quartz movement. sapphire crystal. 29mmx 29mmx 8mm case. 20mm band width. 30 meters water resistant. L47410116
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L47410116 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | Diamond |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment |
| Case Material | Stainless steel |
| Case Size | 29 mm x 29mm |
| Case Thickness | 8 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Stainless steel set with diamonds |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L47410116 La Grande Classique Diamond Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.