Omega De Ville Trésor 36mm Green Dial with Diamonds Moonshine™ 18k Rose Gold Bracelet 428.55.36.60.99.003
$898.00 Original price was: $898.00.$259.00Current price is: $259.00.
Omega Seamaster Planet Ocean 600M 39.5mm Brown Dial Brown ceramic Strap 215.62.40.20.13.001
$898.00 Original price was: $898.00.$239.00Current price is: $239.00.
Longines Men’s L3.742.4.98.6 HydroConquest Stainless Steel Watch
$1,800.00 Original price was: $1,800.00.$246.51Current price is: $246.51.
Description
Description
stainless steel Bracelet. stainless steel case. blue ceramic,unidirectional bezel. blue dial with Luminiscent hands and Index and Arabic Numerals at 6,9 and 12 o’clock position hour markers. . automatic movement. sapphire crystal. 41mmx 41mmx 12mm case. 21mm band width. 300 meters water resistant. L3.742.4.98.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L3.742.4.98.6 |
| Series | HydroConquest |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 21 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Fold Over |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 41 mm x 41mm |
| Case Thickness | 12 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Blue |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | Blue Ceramic,Unidirectional |
| Dial Hands | Luminiscent |
| Dial Markers | Index and Arabic Numerals at 6,9 and 12 o’clock position |
| Calendar | Date Display at 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L3.742.4.98.6 HydroConquest Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.