Back to products
Omega Constellation Ladies' Selection 28mm Sedna™ gold on Sedna™ gold 131.55.28.60.55.007
$898.00 Original price was: $898.00.$279.00Current price is: $279.00.
Longines Women’s L42918212 Flagship Heritage 18kt Rose Gold Black Leather Watch
$2,550.00 Original price was: $2,550.00.$256.05Current price is: $256.05.
Description
Description
black leather Strap. 18kt rose gold case. 18kt rose gold bezel. white dial with Black hands and Black Roman numerals hour markers. 18kt rose gold. quartz movement. sapphire crystal. 26mmx 26mmx 5mm case. 13mm band width. 30 meters water resistant. L42918212
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L42918212 |
| Series | Flagship Heritage |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Speacial Features | 18kt Rose Gold |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 13 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Buckle |
| Case Material | 18kt Rose Gold |
| Case Size | 26 mm x 26mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screw-down |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Screw-down |
| Bezel | 18kt Rose Gold |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Black Roman numerals |
| Subdials | 60 seconds |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L42918212 Flagship Heritage 18kt Rose Gold Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.