Rolex Yacht-Master 37mm Steel and Everose Gold Watch - Black Dial - Oyster Bracelet 268621
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Men's L4.921.4.12.6 Presence Stainless Steel Watch
$966.00 Original price was: $966.00.$235.88Current price is: $235.88.
Longines Women’s L4.209.2.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch
$740.00 Original price was: $740.00.$233.00Current price is: $233.00.
Description
Description
leather Strap. stainless steel case. gold-tone stainless steel bezel. white dial with Black hands and Roman Numeral hour markers. . quartz movement. sapphire crystal. 14mmx 14mmx 5mm case. 15mm band width. 30 meter water resistant. L4.209.2.11.2
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L4.209.2.11.2 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 30 Meter |
| Band Material | Strap |
| Band Color | Black |
| Band Width | 15 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Strap |
| Clasp | Tang |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 14 mm x 14mm |
| Case Thickness | 5 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Push/Pull |
| Bezel | Gold-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Black |
| Dial Markers | Roman Numeral |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L4.209.2.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.