Longines Women's L4.209.2.11.2 La Grande Classique Black Leather Watch
$740.00 Original price was: $740.00.$233.00Current price is: $233.00.
Longines Men’s L4.921.4.12.6 Presence Stainless Steel Watch
$966.00 Original price was: $966.00.$235.88Current price is: $235.88.
Description
Description
Bracelet. case. bezel. dial with Silver hands and Index hour markers. . movement. crystal. 38.5mmx 38.5mmx 9mm case. 20mm band width. water resistant. L4.921.4.12.6
| Brand | Longines |
| Gender | Male |
| Model | L4.921.4.12.6 |
| Series | Presence |
| Movement | Automatic |
| Water Resistant | 30 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Hidden Folding Clasp |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 38.5 mm x 38.5mm |
| Case Thickness | 9 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | White |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Index |
| Calendar | Date display at the 3 o’clock position |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Men’s L4.921.4.12.6 Presence Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.