Rolex Datejust m278243-0015/0016 31mm Olive Green Dial Yellow Rolesor Oyster Watch
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Rolex Day-Date President 40mm Everose Gold Chocolate Index Dial - 228235
$898.00 Original price was: $898.00.$229.00Current price is: $229.00.
Longines Women’s L4.755.4.71.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch
$740.00 Original price was: $740.00.$233.00Current price is: $233.00.
Description
Description
Bracelet. case. bezel. dial with Silver hands and Roman Numeral hour markers. . movement. crystal. 36mmx 36mmx 0mm case. 20mm band width. water resistant. L4.755.4.71.6
| Brand | Longines |
| Gender | Female |
| Model | L4.755.4.71.6 |
| Series | La Grande Classique |
| Movement | Quartz |
| Water Resistant | 300 Meters |
| Band Material | Bracelet |
| Band Color | Silver |
| Band Width | 20 mm |
| Band Length | Men’s Standard |
| Band Type | Bracelet |
| Clasp | Deployment with Push Button Release |
| Case Material | Stainless Steel |
| Case Size | 36 mm x 36mm |
| Case Thickness | 0 mm |
| Case Shape | Round |
| Case Back Type | Screwed in |
| Display Type | Analog |
| Dial Color | Ivory |
| Crystal | Sapphire |
| Crown | Pull/Push |
| Bezel | Silver-Tone Stainless Steel |
| Dial Hands | Silver |
| Dial Markers | Roman Numeral |
Reviews (0)
Reviews (0)
Be the first to review “Longines Women’s L4.755.4.71.6 La Grande Classique Stainless Steel Watch” Cancel reply
Size guide
Size guide

Reviews
There are no reviews yet.